Ansambli tellimine

Ansambli tellimine – millega arvestada?

Ansambli tellimine, eriti esmakordselt, võib olla aeganõudev ja tekitada palju küsimusi. See leht on alustuseks suurepärane abimees ning loodud selleks, et sobiva ansambli leidmine ja tellimine oleks võimalikult lihtne.

Meie poolt kirja pandud küsimused aitavad Teil sündmuse korraldusliku protsessi läbi mõelda ning meie soovitused on abiks sobiva ansambli ja ka peokoha valimisel.

 

Küsimused, millele tasub enne sündmuse korraldamist mõelda:

 • Kui kaua peaks ansambel esinema?
 • Kas sündmus toimub siseruumides või väljas? Kui väljas, kas olete arvestanud vihma ja tuulega?
 • Kas ansamblil ja ka tantsijatel on piisavalt ruumi?
 • Kas lava soovivad kasutada lisaks ansamblile ka teised esinejad?
 • Kas elektrisüsteemid on kvaliteetsed ja peavad vastu?
 • Mis toimub ansamblimuusika vaheaegadel? Kes vastutab taustamuusika eest?
 • Mis saab siis, kui ansambel lõpetab? Kas pidu jätkub ja kas selleks on vaja ka helitehnikat?
 • Kas ja kelle helitehnikat kasutatakse sündmuse üldiseks läbiviimiseks (kõned, õhtujuhi mikrofon, teiste artistide esinemine, taustamuusika jms.)?

Ansambli tellimine – soovitused, millele enne mõelda:

 • Esmalt tuleb läbi mõelda see, millist muusikat te oma peol kuulda soovite. Olgu tegemist pulma, juubeli või muu sündmusega, on oluline, et Teie jaoks tähtsal päeval mängiks kõige sobivam muusika. Olgugi, et oma pulmapäeval või sünnipäeval olete Teie see, kelle sõna maksma peab, arvestage muusika valikul ka oma külalistega.
 • Kui sündmus toimub väljas, kandke eelnevalt hoolt selle eest, et ansamblil oleks vettpidav katus esinemispaiga kohal ja tugev põrand jalge all. Rohul esinemine ei ole võimalik.
 • Ansambli helitehnika jaoks on vajalik kvaliteetne elektriühendus. Elektripinge kõikumine kahjustab helivõimendust ja instrumente ning võib peo enneaegselt lõpetada.
 • Kui soovite, et ka ansambli esinemise vaheaegadel mängiks muusika ja pidu ei lõppeks pärast bändi lahkumist, siis kindlasti pange enda jaoks kokku list meelepärasest muusikast ja muretsege sobiv helitehnika. Eelneva kokkuleppe korral saame mõistagi ka ise vahepausidel mängitava muusika eest hoolt kanda.
 • Sündmuse kokkuleppimisel on kasulik võimalikult täpselt määratleda, milline on artisti ülesanne Teie peol. Samuti, kui palju on vaja mängida ning eelnevalt paika panna alguse ning lõpu kellaajad.
 • Ansamblid ei valda käigu pealt kõiki lugusid, mida piduliste poolt küsida võidakse. Seega on kindla pilliloo või tantsu asjus eelnev kõnelus oluline. Siis saavad kõik nõutud erisoovid ka peol täide viidud (nt. avavalss, sünnipäevalugu, jne.).
 • Kui ansambel on tehnika laval paika seadnud, on selle liigutamisega tükk tegemist. Seega, kui lava soovivad kasutada ka teised esinejad, tuleb sellega arvestada ansambli paigutamisel kohe alguses.

Kui palju ansambli tellimine maksab?

Iga ansambli ja artisti hind on veidi erinev ja sõltub mitmetest teguritest. Oluliseimad neist on järgnevad:

 1. Ansambli suurus – mida rohkem liikmeid on koosseisus, seda kõrgem on tasu.
 2. Sündmuse asukoht – keskuste ümbruses toimuvate esinemiste korral transporditasu üldjuhul ei lisandu. Kui peopaik asub keskustest kaugel või koguni saartel, tuleb mõnevõrra kõrgema tasuga arvestada.
 3. Esinemise kestus – Tavapärane esinemise kestus on olenevalt koosseisust 3×40 või 4×40 minutit. Lühema esinemise korral on tasu tavapikkusega esinemisest mõnevõrra väiksem. Enamik muusikuid on valmis ka pikemalt esinema. Sel juhul arvestatakse nn. lisaseti tasu.
 4. Peo kuupäev – Üldjuhul ei mängi kuupäev esinemistasu suuruse puhul rolli, kuid aastas on kaks perioodi, mil kõigi muusikute esinemistasud on tavapärasest kõrgemad. See on detsembri teine pool ja jaaniperiood. Siis on esinemistasud kõrgemad seetõttu, et neile üksikutele kuupäevadele on tavapärasest oluliselt suurem nõudlus.

Täpse esinemistasu teada saamiseks kirjutage või helistage meile, ning saadame teile rõõmuga kõigi teile huvi pakkuvate ansamblite hinnapakkumised. Meeleldi vastame ka kõigile korralduslikku poolt puudutavatele küsimustele.

Tutvuge meie parimate tantsubändidega